🛡️Towny Nedir Nasıl Oynanır?

Towny Oyunu Nasıl Oynanır?

Towny Nedir? Towny oyunu, orta çağda geçen gerçekçi, hayatta kalma esasına dayalı bir rol yapma oyunudur. Bu zorlu çağda hayata sıfırdan başlayan karakteriniz, gerçek dünya şekliyle hazırlanmış özel minecraft dünyasına rastgele bir yerde adım atar. Birçok yiğidin savaştığı cihanda kendine yer bulmak için haritada bir yer seçer ve kasabasını kurar. Kasabalar gelişir ve diğer kasabalarla birleşip ülkeleri kurar. Uluslar ve hatta imparatorluklara dar gelen bu koca dünyada en güzel toprakları almak veya en azından hayatta kalmak hedefinizdir.

Oyunun Amacı Nedir? Towny oyununun birinci amacı, çetin savaşların geçtiği kanlı orta çağ dünyasında hayatta kalmaktır. Gerçek dünya haritasının ölçeğiyle hazırlanmış özel dünya haritasında kendinize en uygun bölgeyi seçip buraya yerleşebilir, kasabanızı kurabilirsiniz. Kurduğunuz kasabanızı geliştirip ulus, uluslarınızı geliştirip imparatorluklar kurabilirsiniz. Oyun, sık sık aksiyonlarla geçtiği için kuşatmalara ve savaşlara her zaman hazırlıklı olmayı unutmamalısınız. Towny, güçlülere göre bir yerdir! Bu yüzden amacınız, her daim en büyük krallıklar veya imparatorluklar yolunda büyük bir ulus kurmak olmalıdır.

Gelişmek İçin Ne Yapmalıyım? Towny oyununa hızlı bir başlangıç yapmak ve gelişmek için en hızlı ve kolay yöntem Saloon Network için /vote vermektir. Vote veya bir diğer adıyla oy sistemi, sunucumuza oy vermeniz karşılığında aldığınız altınları ifade eder. Her altın bir oyun parası değerindedir. Towny oyununun ana para birimi olan altınları en kolay vote yoluyla elde edersiniz. Ayrıca oy sitelerine oy vererek elde ettiğiniz altınların dışında özel Vote Kasası Anahtarı elde edebilir, günlük vote partilerine katılabilirsiniz. 125 oyda bir yapılan vote partilerinden de çeşit çeşit eşyalar elde edebilir ve gelişebilirsiniz. Sandık Üzerinden Satış Nasıl Yapabilirim? Adım 1: Elinize bir item alıp sandığa sol tıklayın. Adım 2: Chatte sizden fiyat girmenizi isteyecektir. Fiyat girip enter tuşuna tıklayalım. Sandık Marketimiz hazır.(Oluşan tabeleya sağ tıklayarak ayarları değiştirebilirsiniz.)

Towny Komutları Nelerdir?

/komutlar yazarak tüm towny komutlarını görebilirsiniz.

Bakım Masrafı Nedir? Kasaba ve ulusların büyüklüklerine göre değişen bu ücret her gün ödenmesi gereken bir bakım ücretidir. Ödenmemesi halinde iflas edebilir ve topraklarınızın harabeye dönüştüğünü görebilirsiniz. İncelemek için /t komutunu kullanabilirsiniz

Nasıl XP kasarım? Sunucumuzda XP kasabilmenin en kolay yolu tarımla uğraşmaktır. Haritada rastgele kırdığınız otlardan çıkan tohumları ekip büyüterek bu ekinlerin olgunlaşmasını sağlayabilir ve olgun ekinlerin hem ekinlerinden hem de verdikleri XP puanlarından faydalanabilirsiniz. Her bir olgun ekin XP puanı vermektedir.

/Görev Nedir? Görev sistemi, oy sistemi haricinde gelişmenizi sağlayabilecek bir diğer gelişme yoludur. Görev seviyelerine göre altınlar elde edersiniz. Birinci seviye görevler 5, ikinci seviye görevler 10, üçüncü seviye görevler 15, dördüncü seviye görevler 25 ve beşinci seviye görevler de 40 altın vermektedir. Bu görevlerden elde ettiğiniz altınlarla kasabanızın masraflarını ödeyebilir veya oyun ekonomisinde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Vahşi Doğada PvP Açık Mı? Evet vahşi Doğa bölgesinden PvP açıktır. PvP açık bölgeden ölüp itemlerinizi kaybetmenizden sunucumuz sorumlu değildir.

Last updated