🎥
SaloonTuber Sistemi
SaloonTuber sistemi sunucumuzda video çeken ve/veya yayın yapan arkadaşlar için tanınan özel haklardır. YouTuber rolü gibidir ancak daha küçük ölçekli kanallara mahsustur.

SaloonTuber rütbesini elde etmek için sunucumuzda bir video çekip YouTube'da yayınlamanız veyahut Twitch gibi platformlarda yayına almanız gerekmektedir. Aşağıdaki ayrıntılı metinlerde belirtilen gereklilikleri tamamladıktan sonra mail yoluyla başvurmanız gerekmektedir.
Başvurmak için aşağıdaki gereklilikleri yerine getirip saloonnetwork.com/destek adresine mesaj atmanız gerekir. Destek talebinizi kanalınızda iş sorgulamaları ve sponsorluklar için belirtmiş olduğunuz mail adresinden göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz reddedilir.

Oyun içi SaloonTuber olan insanlar için bir roldür. Oyun içi SaloonTuber olan insanlara discordumuzda bu rol verilir.

Oyun içerisinde SaloonTuber olabilmek için kanalınızın en az "500 abone", en az "2500 toplam izlenmeye" sahip olması; sunucumuzda bir ay içerisinde çekilmiş en az 3 video olması gerekmektedir. 500 aboneden düşük aboneye sahip olan kanallar için de, en az 100 abone; en az 1000 toplam izlenmeye sahip olması; sunucumuzda bir ay içerisinde çekilmiş en az 8 video ve bu videoların en az 3 dakika uzunluğa sahip olması gerekmektedir.
500 abone veya 100 abone kadar gelişmemişseniz yine çekinmeyin, istikrarlı bir şekilde kaliteli içerikler üretirseniz ve bir ay içerisinde düzenli bir şekilde en az 10 video içeriği hazırlamışsanız yine bu rütbeyi 0 abone ile bile elde edebilirsiniz. 10 video paylaşmış olmanızın direkt olarak SaloonTuber elde edeceğiniz manasına gelmediğini, ölçütlerde içeriğin kalitesinin de en önemli kriterlerden biri olduğunu unutmayınız.
Oyun içerisinde SaloonTuber olan arkadaşlara özel videolarının kalitesine bağlı olarak sunucu sponsorluğunda çekilişler yapılabilir, ayrıca yetkililerin izin verdiği özel videolar çekebilirler.
Twitch gibi yayıncıların kanalları ise sunucuda en az 5 yayın yapmalı ve bu yayınlarda en az bir saat boyunca anlık izleyici sayısı 10 ve üzerinde olmalı. (Youtube ve diğer platformların yayıncıları için de geçerlidir.)

  • Saloon Network yetkilileri ile görüşerek yayınlarınızda, videolarınızda Saloon ürünlerini kullanarak çekiliş yapabilecek imkanlara sahip olabilirsiniz. Örneğin videonuzda veya yayınınızda Saloon Network VIP, 10₺ Saloon Site Kredisi gibi çekilişler yapabilirsiniz.
  • Canlı yayınlarınız ve videolarınız Saloon Network discord sunucusunda yetkililer tarafından duyurulur.
  • Canlı yayınlarınız yayına başladığınız sırada yetkililer tarafından tüm sunucu görecek şekilde birkaç defa duyurulur.
  • Videolarınız eğer ilgi çekecek ve kaliteli bir düzeydeyse yetkililer tarafından discord sunucumuz üzerinden etiket ile duyurulur.
  • En kaliteli içeriklerinizden bazıları Saloon discord sunucusunda @everyone etiketi ile duyurulur.
  • Kimi oyunlarda fly yetkisi ve özel kit elde edersiniz.

Sizler için SaloonTuber paketleri oluşturup SaloonTuber sistemini çok daha kolay ve anlaşılır bir şekilde ayarladık. Oyun içerisinde ve sunucumuzda aşağıdaki paketlere göre SaloonTuber üyelikler elde edebilirsiniz. Her bir paketin koşulları ve avantajları aşağıdaki tabloda sıralanmıştır.
Paketlerde istisnalar olabilir. Verilen koşullarla ilgili her türlü detay için tüm bilgilendirme sayfalarını dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.
Paketler
Koşullar
Avantajlar
Süre
Temel Paket
Abone ve izlenme koşulu yok! Abonen ve izlenme sayın ne olursa olsun bir video çek ve paketi kap!
Yalnızca discord sunucusunda SaloonTuber rütbesi elde edersiniz.
Bu rütbe süresizdir! Ancak başka sunucularda video çekerseniz rütbeniz alınır.
Emektar Paketi
Abone ve izlenme koşulu yok! 30 gün içerisinde 10 video çek ve rütbeyi kap! Baştan sallama iş yapanlara rütbe yok, o yüzden emek ver!
Video çekmiş olduğunuz oyunlarımızda SaloonTuber rütbesi ve bu rütbenin oyun içerisinde sağladığı avantajların tümü + Discord sunucumuzda SaloonTuber+ rütbesi
Bu rütbeye sahip olan kullanıcılar, 30 gün içerisinde sunucumuzla ilgili içerik üretmezlerse rütbeleri silinir + Temel Paket Koşulları geçerlidir.
Gelişmiş Paket
En az 500 abone ve 2500 toplam kanal izlenmesi + sunucumuzda bir ay içerisinde çekilmiş üç video veya En az 100 abone ve en az 1000 toplam kanal izlenmesi + sunucumuzda bir ay içerisinde çekilmiş 8 adet en az üçer dakikalık videolar
Temel Paket ve Emektar Paketi'nin tüm özellikleri + mağazamızda kullanabileceğiniz 30₺ kredi kuponu ekstra olarak Videolarınızla yaptığınız katkılara bağlı olarak aylık kredi ödülleri
Bu rütbeye sahip olan kullanıcılar, sunucumuzda her hafta içerik üretmeliler. Üretmezlerse rütbeleri silinir + Temel Paket Koşuları geçerlidir.
Youtuber / Profesyonel Yayıncı Paketi
En az 1000 abone ve 8000 toplam kanal izlenmesi + yoğun olarak aktif içerik üreticisi olma koşulu + sunucumuzda bir ay içerisinde çekilmiş üç adet videonun toplamda en az 1500 izlenme alması
Temel Paket, Emektar Paketi ve Gelişmiş Paket'in tüm özellikleri + oyun üzerinde ve discord sunucumuzda Youtuber veya Profesyonel Yayıncı rütbesi ekstra olarak Videolarınızla yaptığınız katkılara göre sponsorluk teklifleri
Bu rütbeye sahip olan kullanıcılar, sunucumuzda her iki haftada bir içerik üretmeliler. Üretmezlerse rütbeleri silinir + Temel Paket Koşuları geçerlidir.
Onaylı İçerik Üreticiliği
Abone koşulu yok, ortalama 400.000 izlenme + yoğun olarak uzun süredir içerik üreticisi olma koşulu, sunucuda son bir ayda çekilmiş videoların en az 100.000 izlenme almış olması
Temel Paket, Emektar Paketi ve Gelişmiş Paket'in tüm özellikleri + oyun üzerinde ve discord sunucumuzda Onaylı İçerik Üreticisi rütbesi
Bu rütbeye sahip kullanıcılar, haftada en az 3 video üretmeliler. Üretmezlerse rütbeleri silinir + Temel Paket Koşulları Geçerlidir.

  • Kullanıcıların paket sürelerinde belirtilen süreler boyunca video çekmeyen veya yayın yapmayan kanalların Saloontuber yetkileri oyun içerisinden ve gerekirse discord üzerinden alınmaktadır.
  • Saloon Network'te Saloontuber iken başka bir sunucunun tanıtımını yapanlar rütbelerini tamamen kaybederler.
Başvurular genellikle hafta sonlarında incelenir.
Sahte video, sahte başvuru, kendine ait olmayan videoları ve kanalları ekleyen kişiler sunucudan süresiz yasaklanır.
Spam başvurular değerlendirilmez ve sahipleri süresiz yasaklanırlar.
Copy link
On this page
Nasıl SaloonTuber Olunur?
Discord içi SaloonTuber Sistemi
Oyun içi SaloonTuber Sistemi
SaloonTuber Paketleri
SaloonTuber Rütbe iptali durumları